Valitse sivu

Kevätnäytökset SYK:ssä 25-27.5.2018 / Ryhmäjako, lipunmyyntitiedot, harjoitusajat ja esiintymisjärjestys julkaistu

Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu

Isonnevantie 8
00320 Helsinki

Liput 10 € (alle 3 v. sylissä istuvat lapset eivät tarvitse lippua). Osta liput:  TÄSTÄ

Ryhmäjako ja lavaharjoitusaikataulu (päivitetty 21.5.2018.) TÄSTÄ (PDF)

Tilaa näytöstallenne: TÄSTÄ

Esiintymisjärjestykset: (muutokset mahdollisia, päivitetty 25.5.2018 klo 23:00, jos olet peräkkäisissä esityksissä, laita pikaisesti viestiä taina.schorin@footlight.fi)

 

Lauantai klo 14

1. Kiihdytä
Mus: Exhibit 13, Blue Man Group   Kor: Katri Huitila
Es: Nykytanssi Pt   Nuoret 1-2
2. Kevätpäivän tanssi
Mus: Pilvet Liikkuu, Minä En – Yona   Kor: Lotta Halinen
Es: Lastentanssi 5-6 v.
3. Jungle Girls
Mus: we know the way – opetaia foa’i & lin-manuel miranda (vaiana)   Kor: Teija Nenonen
Es: Show alkeet Lapset 1
4. Tanssivat kissat
Mus: The Piano Guys: Charlie Brown Medley   Kor: Tanja Patronen
Es: Lastentanssi 3-4 v.
5. A Tiny Ballerina
Mus: The Nutcracker Suite From The Ballet, Op 71a: Dance Of The Sugar Plum Fairy
Kor: Julianna Luhtala
Es: Isabel Lenkkeri, soolo
6. Pehmoiset ja pörröiset
Mus: Piilosilla, Soili Perkiö ja Hannele Huovi   Kor: Katri Huitila
Es: Lastentanssi 4-5 v.
7. Meidän Tanssishow
Mus: We Are Family – Sister Sledge   Kor: Piia Lehto
Es: Lastentanssi 3-4 v.
8. Prinsessajuhlat
Kor: Päivi Anttila
Es: Baletti Pt Lapset 1
9. All of Me
Kor: Vilma Multisilta ja Aino Hyvönen
Es: Vilma Multisilta ja Aino Hyvönen
10. Sleeping Beauty
Mus: Slovak State Phillharmonic Orchestra: Sleeping beauty     Kor: Julianna Luhtala
Es: Esibaletti ja Baletti J2
11. Satumaiset juhlat
Kor: Päivi Anttila
Es: Baletti J1 Lapset 1-2
12. Sinivuokkojen tanssi
Mus: Adagio (Let It Go-Frozen;Music For Ballet Class)     Kor: Lotta Halinen
Es: Lastentanssi 3-4 v.
13. A Secret Letter
Mus: Josephine: Universe   Kor: Julianna Luhtala
Kor: Teija Nenonen
Es: Showtanssi J1 Lapset 2-Nuoret 1
14. Lennä, lennä leppäkerttu
Mus: Bedrich Smetana: Louisa’s Polka   Kor: Tanja Patronen
Es: Esibaletti 5-6 v.
15. Jam Street
Babe – Emeli Sandé & team Salut   Kor: Teija Nenonen
Es: Hip Hop ja Street pt Lapset 1-2
16. Ötökän elämää
Mus: Sami Saari: Ötökän elämää   Kor: Saana Paakkanen
Es: Lastentanssi 3-4 v.
17. Takatalvi
Mus: Leiches Blut, Op. 319 – Johann Strauss Jr   Kor: Piia Lehto
Es: Esibaletti alk 6 v.
18. A Million Dreams 
Mus: The Greatest Showman Ensamble A Million Dreams   Kor: Julianna Luhtala
Es: Herman ja Fiona, duo
19. Kevätvalssi
Mus: Die Puppenfee: no.15 Waltz , säveltäjä Josef Bayer Kor: Alina Sakko
Es: Baletti alkeet 1 Lapset 1
20. Prinsessat ja sammakko
Mus: Almost There (From Disney’s ”the Princess And The Frog)     Kor: Kristina Norri
Es: Lastentanssi 3-4 v.
21. Matkalaiset
Mus: Kfe, Arttu Takalo   Kor: Katri Huitila
Es: Nykytanssi alkeet 1 Lapset 1-2
22. Metsän henget
Kor: Päivi Anttila
Es: Baletti J1 Lapset 2-Nuoret 1
23. Torn
Mus: Nathan Lanier: Torn   Kor: Julianna Luhtala
Es: Showtanssi J2 Nuoret 1-2

Lauantai klo 16

1. Kenkäkaverukset
Mus: Kenkäkaverukset – Karina   Kor: Sanni Kriikku
Es: Showtanssi J2 Lapset 2
2. Meidän Tanssishow
Mus: We Are Family – Sister Sledge   Kor: Piia Lehto
Es: Lastentanssi 4-5 v.
3. Sleeping Beauty
Mus: Slovak State Phillharmonic Orchestra: Sleeping beauty     Kor: Julianna Luhtala
Es: Esibaletti ja Baletti J2
4. Kevätkeijut
Mus: Define dancing, Thomas Newman   Kor: Katri Huitila
Es: Lastentanssi 3-4 v.
5. Come Alive
Mus: Come Alive, from the movie The Greatest Showman   Kor: Noora Nykänen
Es: Showtanssi J2 Nuoret 1
6. A Million Dreams
Mus: The Greatest Showman Ensamble A Million Dreams   Kor: Julianna Luhtala
Es: Herman ja Fiona, duo
7. Colors
Mus: Colors – Haschak Sisters   Kor: Tilda Kauhanen
Es: Showtanssi alkeet 1 EK4
8. A Secret
Kor: Julianna Luhtala
Es: Show alkeet 1 Lapset 1
9. Sateella, sateessa, sateeseen
Mus: Gene Kelly: Singin in the rain Kor: Taina Schorin-Keltto
Es: Steppi alkeet 1 – Pt Lapset 1-2
10. ST Patricks day set dance
Mus: St. Patricks day trad set   Kor: Perinteinen
Es: Irish Dance Pt Nuoret 2-Aikuiset
11. Pehmosirkus
Mus: Momo – Colman Brothers   Kor: Piia Lehto
Es: Erikoiskoulutus
12. The Greatest show
Mus: The Greatest Showman Ensamble: The greatest Show   Kor: Julianna Luhtala
Es: Showtanssi J2 Nuoret 1-2
VÄLIAIKA
13. Breathe
Kor: Byron Cox
Es: Hip Hop alkeet 2 ja pt
14. Can´t stop the feet
Mus: Move Your Feet – Junior Senior   Kor: Tilda Kauhanen
Es: Hip Hop alkeet 1   Lapset 2
15. The Day When the World Stopped
Kor: Julianna Luhtala
Es: Kisaryhmä
16. Kohti korkeuksia!
Mus: Up With End Credits – Michael Giacchino   Kor: Kristina Norri
Es: Lastentanssi 3-4 v.
17. Ninjas
Mus: Achievement – G-Easy, Look At Me – EI ECKO   Kor: Tilda Kauhanen
Es: Hip Hop alkeet 1 Nuoret 1-Aikuiset
18. Perhoset
Mus: Anssi Tikanmäki: Savolainen metsä   Kor: Tanja Patronen
Es: Esibaletti, Baletti J2 4-5 v.
19. Run
Mus: Mombasa, 2cellos   Kor: Katri Huitila
Es: Nykytanssi J1   Nuoret 2-Aikuiset
20. Swing it
Mus: Glen Miller: It don´t mean a thing   Kor: Bruce Stegmann, Harj. Taina Schorin-Keltto
Es: Steppi J2 – Edistyneet Nuoret 2-Aikuiset
21. …or was it just a dream?
Mus: Someone In The Crowd, From the movie La La Land   Kor: Kristina Norri
Es: Erikoiskoulutus 14 v.
22. Skinny Love
Kor: Sofia Ketola ja Diana Theman
23. Uni
Mus: Alku – Karina   Kor: Sanni Kriikku
Es: Showtanssi J2 Nuoret 1-2
24. Back to basics
Kor: Shervin Shirazi
Es: Hip Hop alkeet 1 Lapset 1-2
25. Lajina kaveruus
Mus: Glen Miller: Volga boatmen   Kor: Taina Schorin-Keltto
Es: Steppi J1 Lapset 2-Nuoret 1

Lauantai klo 19

1. The Day When the World Stopped
Kor: Julianna Luhtala
Es: Kisaryhmä Nuoret 1
2. Kukkaistytöt
Mus: Puuttuva palanen – Robin Feat. Brädi   Kor: Kristina Norri
Es: Lastentanssi 5-6 v.
3. Tip Toe
Mus:Jason Derulo (feat. Frenckell Montana ): Tip Toe   Kor: Anne Mäyrä
Es: Showtanssi alkeet 1 Lapset 1-2
4. Dancing Queens
Mus: Dancing Queen – Daecolm   Kor: Tilda Kauhanen
Es: Showtanssi alkeet 1 Lapset 2
5. Siskokset kuin ilvekset
Mus: Girl/Boy Song – Aphex Twin   Kor: Kristina Norri
Es: Nykytanssi Pt Lapset 1-2
6. Warriors
Mus: Warriors – Ronan Hardiman   Kor: Terhi Spackstein
Es: Irish Dance Pt Nuoret 1-Aikuiset
7. Stargazing
Mus: Stargazing – Kygo Feat. Justin Jesso   Kor: Piia Lehto
Es: Show J2 Lapset 2-Nuoret 1
8. Diva
Mus: Diva – Beyoncé Kor: Tilda Kauhanen
Es: Commercial Dance alkeet 1 Nuoret 1-Aikuiset
9. Hoppu
Mus: Yakety sax Kor: Taina Schorin-Keltto
Es: Steppi Nuoret 1-2
10. Keijuystävykset
Mus: Right Here, Right Now – Zac Efron & Vanessa Hudgens   Kor: Kristina Norri
Es: Showtanssi Pt Lapset 1-2
11. Get ready!
Mus: Michael Jackson: Wanna Be Startin’ Somethin’   Kor: Riku Koskinen
Es: Jazz Pt-J2 Nuoret 2-Aikuiset
12. I love Marcus & Martinus
Mus: Marcus & Martinus Feat. Madcon: Girls   Kor: Julianna Luhtala
Es: Showtanssi Pt Lapset 1-2
13. Pikku Lauantai
Kor: Shervin Shirazi
Es: Hip Hop alkeet – Pt Nuoret 1-Aikuiset
14. In the End
Mus: Wait It Out – Imogen Heap Kor: Sanni Kriikku
Es: Showtanssi J1 Nuoret 1
15. Someone like you
Mus: Adele – Someone like you Kor: Hannaleena Kurola
Es: Showtanssi
VÄLIAIKA
16. That’s all she ever…
Mus: Sorry – Beyoncé   Kor: Kristina Norri
Es: Nykytanssi alkeet 2 Aikuiset Ladies
17. Pakomatka
Mus: James Bond Theme (From ”Dr. No” Soundtrack)   Kor: Piia Lehto
Es: Showtanssi J2 Lapset 2-Nuoret 1
18. I walk the line
Chisu: I walk the the lineaarinen Kor: Anne Mäyrä
Es: Jazz Pt Aikuiset
19. Go gentle
Mus: Robbie Williams: Go Gentle   Kor: Oskari Kela
Es: Steppi perustaso – J 2 Nuoret 1-Aikuiset
20. Kevätbaletti
Mus: Gianni Schicchi, Act 1: o mio babbino caro sekä Giselle: Pas De Deux     Kor: Piia Lehto
Es: Erikoiskoulutus
21. I don´t think you know
Mus: Buttons – The Pussycat Dolls   Kor: Tilda Kauhanen
Es: Commercial Dance alkeet 1 Nuoret 2-Aikuiset
22. MBC
Kor: Shervin Shirazi
Es: Popping alkeet 2 Nuoret 1-Aikuiset
23. Heroes
Kor: Byron Cox
Es: Erikoiskoulutus Twilight
24. Ceilit+ duot
Mus: The Celebration (Traditional) – Gaelforce Dance   Kor: Terhi Spackstein
Es: Ceili Nuoret 1-Aikuiset
25. Spektri
Mus: Flawless (Instrumental) – Studio Killers Kor: Sanni Kriikku
Es: Show J1 Lapset 2-Nuoret 1
26. Call me Trixie
Kor: Shervin Shirazi
Es: Lyrical Hip Hop Pt Nuoret 1-Aikuiset
27. Before it begins
Mus: Ruelle – Until we go down Kor: Hannaleena Kurola
Es: Showtanssi
28. Mantra
Mus: Escalate – tsar B ja mantra-troyboi sekä beautiful liar – beyonce & shakira
Kor: Teija Nenonen
Es: Commercial Dance Open
29. All the Stars
Kor: Byron Cox
Es: Hip Hop Pt
30. Lajina kaveruus
Mus: Glen Miller: Volga boatmen   Kor: Taina Schorin-Keltto
Es: Steppi J1 Lapset 2-Nuoret 1

 

Sunnuntai klo 14

1. Can u hear me?
Kor: Pia Routasaari
Es: Erikoiskoulutus

2. Meidän Tanssishow
Mus: We Are Family – Sister Sledge Kor: Piia Lehto
Es: Lastentanssi 3-4 v.

3. HipHop alkeet
Kor: Ita Puusepp
Es: Hip Hop alkeet 1 Nuoret 1-Aikuiset

4. Nallet matkalla
Mus: Tobago and d’Lime, elokuvasta Paddington: Jumping the Linnankatu Kor: Anne Mäyrä
Es: Lastentanssi 3-4 v.

5. Sleeping Beauty
Mus: Slovak State Phillharmonic Orchestra: Sleeping beauty Kor: Julianna Luhtala
Es: Esibaletti – baletti J2

6. Prinsessajuhlat
Kor: Päivi Anttila
Es: Baletti Pt Lapset 1

7. Only got twenty dollars in my pocket
Mus: Thrift Shop – Macklemore & Ryan Lewis Feat. Wanz Kor: Tilda Kauhanen
Es: Hip Hop alkeet 1 Lapset 1-2

8. Puuttuva Palanen
Kor: Pia Routasaari
Es: Lasten Street 3-4 v.

9. I feel better when I’m dancing
Mus: Better When I’m Dancin’ – Meghan Trainor Kor: Piia Lehto
Es: Show alkeet 1 Lapset 1

10. A Tiny Ballerina
Mus: The Nutcracker Suite From The Ballet, Op 71a: Dance Of The Sugar Plum Fairy
Kor: Julianna Luhtala
Es: Isabel Lenkkeri

11. Look at me
Mus: Look what you made me do – Taylor Swift Kor: Anne Mäyrä
Es: Showtanssi J1 Lapset 1-2

12. Stars In Your Eyes
Mus: Extreme Music: Hold On Kor: Julianna Luhtala
Es: Erikoiskoulutus EK2

13. …or was it just a dream?
Mus: Someone In The Crowd, From the movie La La Land Kor: Kristina Norri
Es: Erikoiskoulutus 14 v.

14. Yhdessä
Kor: Päivi Anttila
Es: Baletti J1 Nuoret 1-Aikuiset

15. Piece by Piece
Mus: piece by piece – Kelly Clarkson Kor: Julianna Luhtala
Es: Kisaryhmä ja Showtanssi J2

16. Pehmosirkus
Mus: Momo – Colman Brothers Kor: Piia Lehto
Es: Erikoiskoulutus

17. Superpallot (tanhupallot)
Mus: Mexican institute of Sound, elokuvasta Coco: Jalale  (Instrumental)
Kor: Anne Mäyrä
Es: Lastentanssi 5-6 v.

18. Kuka on joutsenprinsessa?
Mus: Swan Lake, Op.20, Act II, 13. Dances Of The Swans: iii. Tempo Di Valse
Kor: Piia Lehto
Es: Baletti alkeet 1 Lapset 1

19. The Greatest show
Mus: The Greatest Showman Ensamble: The greatest Show Kor: Julianna Luhtala
Es: Showtanssi J2 Nuoret 1-2

20. One
Mus: One (Finale) – A Chorus Line, Original Motion Picture Soundtrack Kor: Maria Grotell
Es: Broadway Show Pt Nuoret 1-Aikuiset

Sunnuntai klo 16

1. Kiihdytä
Mus: Exhibit 13, Blue Man Group Kor: Katri Huitila
Es: Nykytanssi Pt Nuoret 1-2

2. Pingviinimarssi
Mus: Jellacic-Marsch, Op. 244 – Slovak Sinfonietta & Zilina Kor: Piia Lehto
Es: Lastentanssi 5-6 v.

3. A Secret
Kor: Julianna Luhtala
Es: Show alkeet 1 EK4

4. Superpallot (tanhupallot)
Mus: Mexican institute of Sound, elokuvasta Coco: Jalale  (Instrumental) Kor: Anne Mäyrä
Es: Lastentanssi 5-6 v.

5. Crazy in love
Mus: Crazy in love-beyonce Kor: Teija Nenonen
Es: Commercial Dance alkeet 1 Lapset 2

6. Girls!
Mus: Girls – Marcus & Martinus Feat. Madcon Kor: Kristina Norri
Es: Lastentanssi 5-6 v.

7. Fix You
Mus: Fix You – Coldplay Kor: Minttu Pietilä
Es: Lyrical Jazz J1-J2 Nuoret 2-Aikuiset

8. Minä sinua vaan
Mus: Sanni: Minä sinua vaan (Vain elämää kausi 7) Kor: Anne Mäyrä
Es: Showtanssi Pt Lapset 1-2

9. Sateella, sateessa, sateeseen
Mus: Gene Kelly: Singin in the rain Kor: Taina Schorin-Keltto
Es: Steppi alkeet 1 – Pt Lapset 1-2

10. Kesäfiilis
Mus: Monsters, Inc. Randy Newman Kor: Katri Huitila
Es: Lastentanssi 5-6 v.

11. Over the moon
Mus: Bradley Brothers: Paula´s wedding Kor: Taina Schorin-Keltto
Es: Irish Pt Aikuiset

12. Sleeping Beauty
Mus: Slovak State Phillharmonic Orchestra: Sleeping beauty Kor: Julianna Luhtala
Es: Esibaletti ja Baletti J2

13. There’s nothing we can’t do
Mus: Auli’i Caravalho: How far I’ll Go (elokuvasta Moana) Kor: Saana Paakkanen
Es: Showtanssi alkeet 1 Lapset 1-2

VÄLIAIKA

14. Little Hoppers
Kor: Pia Routasaari
Es: Lasten Street 5-6 v.

15. Meidän Tanssishow
Mus: We Are Family – Sister Sledge Kor: Piia Lehto
Es: Lastentanssi 3-4 v.

16. You Will
Mus: Young And Beautiful (Dh Orchestral Version) – Lana Del Rey Kor: Kristina Norri
Es: Aikuiskoulutusryhmä

17. Stargazing
Mus: Stargazing – Kygo Feat. Justin Jesso Kor: Piia Lehto
Es: Showtanssi pt Lapset 2

18. Cinderella story
Kor: Julianna Luhtala
Es: Lastentanssi 4-5 v.

19. Swing it
Mus: It don´t mean a thing Kor: Bruce Stegmann Harj: Taina Schorin-Keltto
Es: Steppi J2 – Edistyneet Nuoret 1-Aikuiset

20. The winds of spring
Mus: Summertime Sadness – Lana Del Rey Kor: Kristina Norri
Es: Lyrical Jazz J1 Nuoret 1-Aikuiset

21. Follow My instruction
Mus: Instruction – Demi Lovato Kor: Teija Nenonen
Es: Commercial Dance Alkeet 1 Lapset 2

22. Skyfall
Mus: Fix You – Coldplay Kor: Minttu Pietilä
Kor: Lyrical Jazz Pt Nuoret 2-Aikuiset

23. Look at me
Mus: Taylor Swift: Look what you made me do Kor: Anne Mäyrä
Es: Showtanssi J1 Lapset 1-2

24. Go gentle
Mus: Robbie Williams: Go Gentle Kor: Oskari Kela
Es: Steppi perustaso – J 2 Nuoret 1-Aikuiset

Sunnuntai klo 19

1. Someone like you
Mus: Adele – Someone like you Kor: Hannaleena Kurola
Es: Showtanssi

2. Girls With Wild Hearts
Kor: Pia Routasaari
Es: Street alkeet 1 Lapset 1

3. Nobody’s alone
Mus: You Cannot Leave Me – Jen Armstrong Kor: Kristina Norri
Es: Showtanssi J2 Lapset 2

4. Pastellibaletti
Mus: Canon in D, Johann Pachelbel Kor: Alina Sakko
Es: Baletti alkeet 1 Lapset 2

5. Minä sinua vaan
Mus: Sanni: Minä sinua vaan (Vain elämää kausi 7) Kor: Anne Mäyrä
Es: Showtanssi Pt Lapset 1-2

6. Love it or Hate it
Kor: Byron Cox
Es: House alkeet 1 -J1 Nuoret 1-Aikuiset

7. Missing you
Mus: Missing you – Blake Mcgrath Kor: Teija Nenonen
Es: Showtanssi alkeet 1 Nuoret 1-2

8. Back to basics
Kor: Shervin Shirazi
Es: Hip Hop alkeet 1 Lapset 1-2

9. How far I´ll go
Mus: How far I’ll go – Alessia Cara Kor: Teija Nenonen
Es: Steppi Nuoret 1-2

10. Warriors
Mus: Warriors – Ronan Hardiman Kor: Terhi Spackstein
Es: Irish Dance Pt Nuoret 1-Aikuiset

11. Breathe
Kor: Byron Cox
Es: Hip Hop alkeet 1 – Pt

12. Fix You
Mus: Fix You – Coldplay Kor: Minttu Pietilä
Es: Lyrical Jazz J1-J2 Nuoret 2-Aikuiset

13. Colors of the wind
Mus: Colors of the wind – Tori Kelly (Pocahontas) Kor: Teija Nenonen
Es: Show alkeet 1 – pt Lapset 2

VÄLIAIKA

14. That’s all she ever…
Mus: Sorry – Beyoncé Kor: Kristina Norri
Es: Nykytanssi alkeet 2 Aikuiset Ladies

15. Kevätbaletti
Mus: Gianni Schicchi, Act 1: o mio babbino caro sekä Giselle: Pas De Deux Kor: Piia Lehto
Es: Erikoiskoulutus

16. One
Mus: One (Finale) – A Chorus Line, Original Motion Picture Soundtrack Kor: Maria Grotell
Es: Broadway Show Pt Nuoret 1-Aikuiset

17. Hoppu
Mus: Yakety sax Kor: Taina Schorin-Keltto
Es: Steppi Nuoret 1-2

18. What about
Kor: Pia Routasaari
Es: Commercial Hip Hop pt Nuoret 1-Aikuiset

19. All you girls in here
Mus: Partition-Beyoncé, Swalla-Jason Derulo Feat.Nicki Minaj&Ty Dolla Sign Kor: Tilda Kauhanen
Es: Commercial Dance Pt Nuoret 1-Aikuiset

20. Spektri
Mus: Flawless (Instrumental) – Studio Killers Kor: Sanni Kriikku
Es: Showtanssi J1 Lapset 2-Nuoret 1

21. Love is the drug
Mus: Bryan Ferry: Love is the drug Kor: Oskari Kela
Es: Steppi alkeet 1 ja 2 Nuoret 1-Aikuiset

22. Soar
Mus: Soar (Reels-113) – Joel Hanna & Nimal Aon Feat. Sean Softley Kor: Terhi Spackstein
Es: Irish Dance J1 Nuoret 1-Aikuiset

23. Animal
Mus: Janine The Machine: Animal Kor: Julianna Luhtala
Es: Showtanssi J1 Nuoret 1-Aikuiset

24. Rock with you
Mus: Rock With You-Michael Jackson, P.Y.T.(Pretty Young Thing)-John Gibbons Kor: Tilda Kauhanen
Es: Hip Hop Pt Lapset 2

25. Caliente
Kor: Shervin Shirazi
Es: Dance Hall Fuusio Nuoret 1-Aikuiset

26. Valssi
Mus: Glazunov Kor: Aita Vuolanto
Es: Baletti pt Nuoret 2-Aikuiset

27. In the End
Mus: Wait It Out – Imogen Heap Kor: Sanni Kriikku
Es: Showtanssi J1 Nuoret 1

28. Piece by Piece
Mus: Piece by piece – Kelly Clarkson Kor: Julianna Luhtala
Es: Showtanssi J2 ja kisaryhmä

Valitse sivu